1. MSGROUP /
  2. Блог /
  3. Тренди веб-дизайну на 2023 рік для натхнення /

Тренди веб-дизайну на 2023 рік для натхнення

Тренди веб-дизайну на 2023 рік для натхнення

Кожного року змінюються тренди у світі дизайну, виключенням не стає і веб-дизайн. Новий 2023 рік вносить свої корективи та задає нові тренди. Якщо ви займаєтесь розробкою веб-дизайну, або ви плануєте найняти спеціаліста для створення сайту і провести з ним співбесіду, то вам стануть в нагоді знання про нові течії в цій сфері. Будучі в курсі нових трендів, ви зможете створювати нові сучасні проекти.

Ми зібрали для вас 8 трендів веб-дизайну на 2023 рік.

1. Використання шрифтів сімейства Serif

Прямі шрифти сьогодні здаються звичним явищем, але використання цих шрифтів робить дизайн особливим і виділяє важливі елементи. За допомогою шрифтів з засічками можна зробити красиві літери.

serif-font

Цей тренд пов'язаний з класичним стилем традиційних написів з елітою минулого і має місце в сучасній моді. Це створює ефект стабільності та візуальної структурованості, особливо якщо стоїть завдання розробити цільові сторінки сайтів або зробити презентацію.

2. Ностальгія

Якщо у вас залишилися приємні спогади про 90-ті та нульові, ви не самотні. Ностальгія штурмом охоплює світ дизайну, впливаючи на все: від дизайну продукту до графіки веб-сайтів. На початку пандемії COVID-19 урядовці видали накази залишатися вдома, які забороняли людям відвідувати членів родини, спілкуватися з друзями чи випивати після роботи з колегами. Щоб подолати самотність, пов’язану з карантином, багато людей почали згадувати щасливіші часи, викликавши тенденцію ностальгії. І цей тренд почав приживатися.

Ностальгія у веб-дизайні

Використовуючи елементи ностальгії в дизайні, компанії можуть створити миттєвий зв’язок із клієнтами, який є водночас потужним і значущим.
Викликаючи почуття ностальгії за минулими часами, компанії здатні підкреслювати свої цінності тонким способом, який глибоко резонує з клієнтами. Поширеною технікою веб-дизайну є використання класичних кольорових схем, шрифтів і зображень, які нагадують клієнтам про теми, які витримали випробування часом.

Основні елементи цього стилю, знайомі багатьом людям:

  • металеві ланцюги;
  • яскраві відтінки;
  • зерниста текстура.

Для сучасного покоління стиль «ретро» може здатися абсолютно новим, але він точно привертає увагу.

Наступний тренд веб-дизайну 2023 року – це естетика 2000-х років. У той період було багато технологічних рішень, проривів і цей період часто доповнювали неонові кольори, текстури CD та інші атрибути.

Ностальгія за 2000 у дизайні

Більшість проектів часто наповнені всім і відразу, тому стиль може не підходити до логотипів брендів і дизайну інтерфейсу. Тренд підходить для самостійних проектів, образів і в 2023 році може бути популярним.

3. Штучний інтелект

Сьогодні ми всі є свідками того, як штучний інтелект захоплює все, від дизайну до копірайтингу. Це правда, що інструменти ШІ пройшли довгий шлях, але це не означає, що вони здатні замінити людей-дизайнерів та фахівців інших творчих професіоналів. Насправді потужність ШІ дає компаніям у всьому світі нові можливості для спілкування з аудиторією.

Штучний інтелект у веб-дизайні

Якщо ви займаєтеся розробкою UX або інтерфейсу користувача, ви обов’язково матимете принаймні одного клієнта, який попросить вас розробити візуально привабливий дизайн чат-бота. Чат-боти служать віртуальними помічниками, даючи клієнтам можливість поставити запитання або отримати базову підтримку, коли консультанти обслуговування клієнтів офлайн. Дизайн є одним із найважливіших аспектів розробки успішного чат-бота, оскільки хороший дизайн допомагає залучати користувачів.
Навіть якщо ви не створюєте веб-сайти чи продукти з елементами штучного інтелекту, все одно корисно навчитися користуватися інструментами штучного інтелекту. У міру вдосконалення технології ви зможете використовувати штучний інтелект для прийняття кращих дизайнерських рішень за набагато менший час. Наприклад, якщо ви берете участь у створенні прототипів, ви можете використовувати штучний інтелект для включення стандартних компонентів інтерфейсу користувача з бібліотеки проектів вашої компанії, скорочуючи кількість часу, необхідного для виведення нового продукту на ринок.

4. Мінімалізм

Не кожен хоче яскравий веб-сайт, наповнений яскравими кольорами та химерною анімацією. Ось чому мінімалізм є одним із головних трендів веб-дизайну 2023 року. Мінімалістичний дизайн використовує обмежену колірну палітру та лише стільки елементів дизайну, скільки необхідно, щоб донести суть. Хоча прийняття мінімалістичної естетики дає кілька переваг, ви повинні звернути пильну увагу на загальний баланс кожного дизайну, оскільки велика кількість білого простору робить очевидним, коли щось трохи не на своєму місці.

Мінімалізм у веб-дизайні

Цей тренд сьогодні повсякчасно застосовується для дизайну веб-сайтів, спрямований на спрощення ресурсу без візуального та функціонального навантаження. Дизайн виходить стильним, а ймовірність зробити щось не так мінімальна. Такий дизайн часто супроводжується простими шрифтами, відтінками з великим контрастом.

Тим не менш, мінімалістичний дизайн не має викликати відчуття незавершенності або виглядати дешево.

5. Мікровзаємодії

Як і інші тенденції веб-дизайну 2023 року, мікровзаємодії покращують взаємодію з користувачами та підвищують впізнаваність бренду. Типова взаємодія на веб-сайті включає натискання посилання, написання коментаря до публікації в блозі, перегляд відео або заповнення опитування. Мікровзаємодії вимагають ще менше введення від користувачів, що робить їх надзвичайно корисними для підвищення залученості та забезпечення того, щоб відвідувачі могли переміщатися сайтом без помилок.

Анімації у взаємодії

Одним із поширених прикладів мікровзаємодії є використання індикаторів прогресу. Ці індикатори часто використовуються на сторінках, які вимагають від користувачів заповнити форму або завершити процес із кількома кроками. Коли користувач виконує кожну необхідну дію, індикатор прогресу переміщується праворуч, повідомляючи йому, що сайт реагує на його введення. Використання індикаторів прогресу позбавляє користувачів від необхідності думати, чи сторінка зависла, чи система розпізнає їх введення, покращуючи взаємодію з користувачем. Індикатори прогресу також можуть допомогти користувачам зберігати терпіння під час завантаження великих файлів або виконання інших трудомістких процесів.

6. Мобільний дизайн

Зручний для мобільних пристроїв дизайн не є чимось новим, але він важливіший, ніж будь-коли, тому став одним із головних трендів веб-дизайну 2023 року. Станом на 2022 рік користувачі набагато більше використовують смартфони для бронювання, перегляду меню ресторану, планування технічного обслуговування автомобіля, замовлення товарів та послуг.

Трафік з мобільних переважає

На скріні показано розподілення користувачів сайту від типу пристрою за 2022 рік для одного з наших клієнтів, переважна більшість використовує мобільні пристрої.

Якщо веб-сайт компанії погано працює на мобільних пристроях, споживачі можуть відмовитись від ваших пропозицій.

Незалежно від того, чи хочете ви стати веб-дизайнером, чи займаєтеся дизайном веб-сайтів роками, вам потрібно знати, як створювати адаптивні веб-сайти. Чуйний сайт має адаптуватися до різних пристроїв, від крихітних смартфонів до планшетів із 12-дюймовими екранами, щоб забезпечити кожному користувачеві позитивний досвід. Вам також потрібно подумати про розмір кнопок у ваших дизайнах, оскільки багато людей керують своїми смартфонами великими, а не вказівними пальцями.

7. Доповнена реальність

Доповнена реальність поєднує створений комп’ютером контент з елементами реального світу, створюючи більш привабливий досвід. Завдяки останнім досягненням у технологіях все більше і більше брендів включають елементи A/R на свої веб-сайти. Чудовим прикладом є Amazon, який використовує Virtual Try-On, щоб допомогти користувачам знайти взуття, яке їм сподобається. Завдяки віртуальній примірці покупці використовують свої смартфони, щоб «приміряти» взуття, що дає змогу випробувати різні стилі та колірні комбінації без необхідності робити замовлення. Віртуальна примірка допомагає Amazon здійснювати продажі та зменшує кількість взуття, що повертається клієнтами, які були розчаровані вибраним стилем.

IKEA також використовує доповнену реальність, щоб збільшити залученість користувачів і підвищити лояльність до бренду. Компанія пропонує власну дизайнерську лабораторію, щоб допомогти клієнтам підібрати потрібні меблі та аксесуари. IKEA Studio навіть дозволяє клієнтам використовувати свої смартфони для створення 3D-планів кожної кімнати, що полегшує експерименти з різними комбінаціями продуктів. Наприклад, споживачі можуть використовувати IKEA Studio, щоб побачити, наскільки добре предмет меблів вписується в їхній поточний простір, або знайти килим, який відповідає всім предметам мистецтва та аксесуарам у кімнаті.

Ще одним з прикладів – є примірка дисків на автомобілі прямо на сайті. Використання такої примірки дозволяє обрати модель вашої автівки, її колір та приміряти диски від різних виробників. Застосування такого рішення допомагає збільшити лояльність до бренду та кількість продажів товарів.

8. Темний режим

Тепер, коли більше людей знають про переваги використання темного режиму, ви можете очікувати більше запитів на його включення у ваші проекти. Як і адаптивний дизайн, темний режим не є новим, але він популярний як ніколи. Деяким користувачам легше читати світлий текст на темному фоні, а темний режим може навіть подовжити термін служби акумулятора смартфона чи планшета. З точки зору дизайнера, темний режим полегшує експерименти з елементами дизайну, дозволяючи напружувати творчі м’язи трохи більше, ніж зазвичай.

Відвідувач сайту мусить мати можливість переключати світлий та темний режими на сайті, щоб обрати для себе найбільш зручний.
 
надіслати запит
Цікавить розробка сайтів або послуги інтернет-маркетингу? Заповніть форму нижче та надішліть заявку на прорахунок
На вказаному номері є: ;
відгуки клієнтів

After few weeks and several freelancer trials. I was able to hire msgroup and he was able to help me get this project done. It was very good meeting this person and I am now able to complete this project. Good A++ Freelancer Highly recommended

Faizal Johnson, USA, Houston

Оценка 5

Great to work with, will go beyond the task that you needed done

Eldar Makhmudov,

Оценка 5

A terrific find! A company small enough with which to develop an ongoing, working relationship (versus the web work "factories" with so many fleeting jobs and changing staff that they cannot keep your project straight.) They were professional, enthusiastic and accommodating. Nice guys, too. I highly recommend them. These guys are GREAT! IT's a small company so the service is very personal, which is ideal in my opinion. They were courteous, accommodating, knowledgeable and dealt with a number of unexpected delays and schedule changes from me. True professionals, trustworthy and nice guys. Highly recommended!

Katherine Robinson, USA, Dallas

Оценка 5

Good communication. Good work.

KOTNIS. Software Developer, Poland, Wroclaw

Оценка 5

Very professional and easy to work with. Will hire again as needed and certainly recommend to others!

Trevor Davenport, USA, Chicago

Оценка 5

Once again. Great Working together on this project. We are please with result msgroup was able to get us. The price and communication was good. We are hoping for a long working relationship. Good A++

Faizal Johnson,

Оценка 5

All the questions were handled professionally. Always updates about how the work goes. We will continue the cooperation for further maintenance and new features to be implemented.

Patrick Edmond, Republic of Moldova, Kishinev

Оценка 5

Thanks for your job. Good website was created and communication was also very good, what is very important. I will surely hire you again for my next projects. Thanks. Vince

Vincenzo Morandi, Switzerland, Geneva

Оценка 5

This group completed the entire task of coding a pre-designed website into the final product. Was able to complete all follow up tasks and enhancements in a timely manner. Will use again.

Dale Klynhout, Australia, Sydney

Оценка 5

This is our 2nd project together. I will hire them on the next project as soon as needed.

Patrick Edmond, Republic of Moldova, Kishinev

Оценка 5

Месенджери

Ел.Пошта

ru